Dogi&Dog Limon Çimi Bakım Spreyi

19,90TL 49,90TL

Çocuğunuz kilosuna göre hangi beden alınmalı?

Çocuğunuz sırt ve göğüs ölçüsüne göre hangi beden alınmalı?

Limon Çimi Bakım Spreyi

Limon çimi bakım spreyi köpeğinizi kötü kokulardan arındırmak, istenmeyen kokuları kontrol altına almak ve dostunuzun temiz, güzel kokmasını sağlarken aynı zamanda içerdiği ekstraktlar ile cildini ve tüylerini nemlendirmesi, rahatlatması ve temiz bir his vermesi için formüle edilmiştir.

Hassas cildini tahriş etmemesi için alkol içermemekte ve doğal koruyucular içermektedir.

İçindekiler ve Faydaları

Propolis ekstrat içindeki vitaminler, aminoasitler sayesinde tüyleri besler ve yumuşatır. Propolisin 21 bakteri türü, 9 mantar türü, 3 protozoa ve geniş bir virüs ağını etkisiz hale getirdiği ispat edilmiş ve tüm dünyada kabul görmüştür.

Avokado ekstrat  B ve E vitamini açısından zengin yapısıyla tüy foliküllerini güçlendirip dökülmeyi önler. Tüyleri kökten uca nemlendirip, sağlık verir.

Üzüm çekirdeği özütü (Grape Seed Extract), oligomerik proantosiyanidinler (OPC’ler) dahil olmak üzere birçok bitki bileşiği içerir. OPC’ler güçlü antioksidandır ve Guelph, Kanada’daki Gıda Araştırma Merkezi’nden bir rapora göre, üzüm çekirdeği ekstraktındaki OPC’ler, E vitamininin 20 katı antioksidan gücünü ve C vitamininin 50 kat antioksidan gücünü içerir. Serbest radikaller, sağlıklı hücrelere zarar veren moleküllerdir. Üzüm çekirdeği ekstraktının antioksidan gücü, serbest radikalleri savaşır ve deriyi hasardan korur. Serbest radikaller, güneş hasarı, kirlilik, sigara dumanı ve hatta stres sonucunda gelişebilir.

Biberiye,  deride kan dolaşımını harekete geçirerek tüy dökülmesini dengeleyebilir ve bu da tüy büyümesini arttırır.Tüylere parlaklık kazandırdığı bilinir. Çoğunlukla ince, mat tüyleri olan köpeklerin kullanımına uygundur. Kuru deriyi nemlendirir, pullanma ve kepeklenmeyi önler.

Kullanım Şekli

Evcil dostunuzun sırt ve arka bölgesine uygulayabilirsiniz. Göz, ağız, kulaklar ve genital bölgelerine temastan kaçınınız. En iyi sonuç için 4-5 sıkım sonrasında tüylerini tarayınız.

Limon çiminin koku giderici özelliği için tüyleri haricinde kıyafetlerine, yatağına da sıkabilirsiniz.


Önemli Uyarılar

  • Kullanmadan önce ambalaj bilgilerini okuyunuz.
  • İçeriğindeki maddeler kene ve pirelere karşı etkili olsa da asla ilacın yerini tutmaz. Evcil dostunuzu veterineriniz gözetiminde iç ve dış parazitlere karşı korumaya devam ediniz. 
  • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kayıt Tarihi ve No: 30.05.2018-9/035

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!